Кіровоградська регіональна лабораторія Держпродспоживслужби готова до проведення тестів на COVID-19

Вірусологічний відділ Кіровоградської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби готовий проводити тестування біоматеріалу на SARS-COV-2.

Про це Новинам Кіровоградщини повідомили в пресслужбі установи.

Вірусологічний відділ має обладнання, яке дозволяє робити тестування методом полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР).

Для проведення досліджень використовуються 3 приміщення лабораторії — кімната пробопідготовки, кімната виділення та кімната ампліфікації, які укомплектовані необхідним обладнанням для проведення досліджень методом ПЛР. До роботи залучені провідні фахівці вірусологічного відділу.

«Кіровоградська регіональна державна лабораторія Держпродспоживслужби має підписаний договір із ДУ «Лабораторний центр МОЗ України» щодо проведення ПЛР-тестувань на COVID-19, що дає можливість значно розвантажити лабцентр і максимально зменшити кількість днів, впродовж яких громадяни чекають на результати тестів. Водночас збільшення кількості тестувань допоможе нашим медикам швидше ставити діагнози та точніше призначати лікування», — зазначили у пресслужбі.

Лабораторія Держпродспоживслужби забезпечена належним обладнанням (ампліфікатором тощо), реактивами, тест-системами та іншим необхідним устаткуванням, тож немає необхідності в додаткових витратах.

«Разом з тим наразі трудовий потенціал лабораторії все ще не залучений до здійснення ПЛР-тестувань. Тож вкотре повідомляємо, що обладнання й працівники готові отримувати від лабцентру змиви та проводити їх обробку. Зазначимо, що лікувальні заклади також можуть заключити договір з лабораторією Держпродспоживслужби для проведення тестувань. Разом з тим лабораторія не відбирає зразки самостійно, а працює з відібраним біоматеріалом», — йдеться у повідомленні.