Через відсутність анестезіолога у Смоліному хочуть закрити медико-санітарну частину

Анестезіологу, який погодиться працювати у Смолінській медико-санітарній частині у Маловисківському районі Кіровоградської області дадуть квартиру і заплатять 100 тисяч гривень.

Про це розповів Смолінський селищний голова Микола Мазура, з посиланням на Суспільне повідомляють Новини Кіровоградщини.

Зараз в лікарні працює один анестезіолог. Через відсутність другого Національна служба здоров’я України припинила фінансування закладу з листопада. Анестезіолога шукали пів року.

Директор Смолінської медико-санітарної частини Олександр Фролов розповів, що медзаклад не отримав від Національної служби здоров’я 800 тисяч гривень на зарплати, ліки і харчування. Зарплатна заборгованість – 538 тисяч гривень. Хворих лікують завдяки запасам і допомозі місцевих аграрних підприємств:

«Ми працюємо над цим, щоб направити свого лікаря на навчання за фахом ”анестезіологія та реаніматологія”. Але до кінця року курсів в академії післядипломної освіти вже не буде, а на наступний рік графік курсів ще не розробили».

Медсанчастину в Смоліному Національна служба здоров'я не фінансує з листопада. Її речниця Христина Петрик сказала, що лікарня мала пів року, щоб знайти анестезіолога. Договір підписували на відкладених умовах:

«Доки ця лікарня вимогу щодо двох анестезіологів не виконає і не підтвердить це документально, оплати будуть призупиненні».

За словами селищного голови Смоліного Миколи Мазури, для стаціонару лікарні з селищного бюджету виділили 800 тисяч гривень. Гроші перенаправили з освітньої галузі. Голова розповів, що повністю забезпечувати заклад з місцевого бюджету не можуть:

«Доведеться вирішувати питання із подальшим існуванням медсанчастини. У 2020 році ми виділили медсанчастині більше 6 мільйонів гривень. І це межа. Більшої суми ми не зможемо собі дозволити виділити».

Для анестезіолога готові купити квартиру і виділити до 100 тисяч гривень «підйомних», сказав селищний голова. Якщо ж за два місяці анестезіолога не знайдуть, у березні 2021 року стаціонар медико-санітарної частини закриють.