У Кропивницькому за допомогою Швеції та Норвегії дезактивують майданчик зберігання радіоактивних відходів

ukrinform.ua/

У міській раді Кропивницького готується до реалізації проєкту приведення у безпечний стан майданчика захоронення відходів дезактивації «Веселівське родовище».

Про це Новинам Кіровоградщини повідомив начальник управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення  Сергій Коваленко.

«Ми вже тривалий час працюємо над розв’язанням цієї актуальної для громади проблемою, та, на жаль, COVID вніс корективи у наші плани. Сьогодні карантинні заходи не дозволяють повною мірою розпочати дослідницьку та локалізаційну роботу у “Веселівькому родовищі”. Ми шукали оптимальні шляхи вирішення екологічного питання та вийшли у пошуках на консорціум Швеція-Норвегія, який і планує надати місту всебічну допомогу», — відзначив Сергій Коваленко.

За інформацією начальника управління, 19 листопада відбудеться стартова міжнародна онлайн-нарада за участю спеціалістів Швеції і Норвегії, під час якої будуть обговорені деталі спільної програми дій: «Оцінка ризиків і розробка проєкту реабілітації для успадкованого майданчика зберігання радіоактивних відходів “Веселівське” у Кіровоградській області».