У Держпраці Кіровоградщини назвали причини вибуху приватного будинку в Бережинці

Комісія Управління Держпраці в області під час технічного розслідування вияснила причини виникнення аварії, пов’язаної з використанням газу в побуті, що сталася у приватному будинку в с. Бережинці Кропивницького району.

Про це повідомляють Новини Кіровоградщини з посиланням на сайт установи.

На момент виникнення аварії в будинку проживали 55-річний батько з 34-річним сином.

 Комісія встановила, що 30 жовтня один із проживаючих (син) відкрив на кухні крани на газовій плиті і ввімкнув кран духової шафи. При цьому кватирка вікна та двері в кухню були зачинені. Потім він підпалив запальничку, в результаті чого відбувся вибух.

При обстеженні місця події виявили зруйновані конструкції приватного одноповерхового житлового будинку (перекриття, стіни, частково внутрішні перестінки), обвалену покрівлю та стелю будинку. Мешканці будинку не постраждали.

Технічними причинами аварії визнали порушення «Правил безпеки систем газопостачання»: відсутність 3-кратного обміну повітря в приміщенні кухні, що обумовлено відсутністю припливної вентиляції (зачинена кватирка та відсутній підріз в ніжній частині двері) в приміщенні кухні, а також відсутність сигналізатора контролю мікроконцентрацій чадного газу (0,005 об'ємних процентів CO) та контролю довибухових   концентрацій   газу   20%   нижньої   концентраційної   межі займистості.

Аварійно-диспетчерська служба ВАТ «Кіровоградгаз» вилучила пошкоджений газовий лічильник G-6 «MKM-U», який знаходився під завалами.