На Кіровоградщині знайшли альтернативу рентгену грудної клідини

УНІАН

Ультразвукова діагностика легенів у відділеннях надання медичної допомоги може бути набагато ефективнішою, ніж рентген грудної клітки.

Про в програмі «Українське радіо. Кропивницький» розповіла начальниця управління охорони здоров'я міської ради Оксана Макарук, повідомляють Новини Кіровоградщини.

За її словами, портативний УЗД апарат планують придбати у відділення інтенсивної легеневої терапії, що знаходиться на базі Центральної міської лікарні.

«Ультразвукове сканування легенів – один з нових методів діагностики коронавірусної інфекції. В Україні цей метод діагностики поки що не введений до протоколу «Надання медичної допомоги для лікування коронавірусної хвороби». Але це – питання часу. У відділення інтенсивної легеневої терапії запланували придбати портативний УЗД апарат, враховуючи останні міжнародні тенденції в медичній галузі», – розповіла Оксана Макарук.

Як відомо, в Україні вперше про ультразвукову діагностику легень заговорила професорка, головна позаштатна інфекціоністка Міністерства охорони здоров'я України Ольга Голубовська. Впродовж 9 місяців лікарка проводила дослідження на кафедрі інфекційних хвороб Національного медичного університету імені Богомольця, застосовуючи портативний УЗД апарат. Висновок: УЗД легенів має чутливість 97,6%, рентгенографія — 69,9%.