На Кіровоградщині власника пекарні змусили сплатити за антисанітарію 23 тисячі гривень

Власника пекарні у Знамʼянці змусили сплатити за недотримання санітарних норм більше 23 тисяч гривень штрафу.

Про це Новинам Кіровоградщини повідомили в Держпродспоживслужби в області.

Як повідомлялося раніше, у Знамʼянці пекарня призупинила роботу через низку порушень законодавства. Тоді під час її планової перевірки спеціалісти виявили, що на виробництві не витримується належний рівень гігієнічних вимог, в тому числі щодо захисту харчової продукції від забруднення. Готові хлібобулочні вироби зберігалися на лотках, застелених картонними коробками з-під дріжджів та ін. На кухні потужності поруч з інгредієнтами, що використовуються в технологічних процесах, зберігався брудний посуд, залишки їжі.

Коробка з маковою начинкою та відкрита коробка з сирковою масою знаходилися в коридорі на підлозі. Водночас не витримувався необхідний температурний режим зберігання харчової продукції, а саме: сиркова маса та макова начинка зберігалися за температури плюс 19°С, в той час як необхідний показник плюс 6°С; дріжджі – плюс 21°С за необхідних плюс 7°С, маргарин – плюс 21°С за необхідних плюс 10°С. Нагадаємо, що порушення температурного режиму зберігання продукції сприяє розмноженню в ній мікроорганізмів та формуванню токсинів.

Таким чином, Головне управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області винесло припис щодо усунення порушень та рішення про тимчасове припинення виробництва та/або обігу харчових продуктів фізичною особою-підприємцем до усунення виявлених порушень. Пізніше з метою перевірки виконання вимог припису фахівці Знам’янського районного управління установи під час позапланового заходу державного нагляду виявили, що підприємець не усунув порушення. Це засвідчено в Акті перевірки уніфікованої форми та відеозаписі, створеному під час заходу державного нагляду засобом відеофіксації.

Відповідно за невиконання вимог припису на фізичну особу-підприємця наклали штраф на суму 23 615 гривень. При відмові суб’єкта господарювання сплатити штраф добровільно, справа перейшла на розгляд до суду, після чого фізичною особою-підприємцем було сплачено зазначену суму коштів.