На Кіровоградщині планують створити єдиний у світі інноваційний титановий кластер

Кіровоградщина може і має стати регіоном, де народиться єдиний в Україні та світі інноваційний титановий кластер.

Про це на своїй facebook-сторінці повідомив голова Кіровоградської ОДА Андрій Назаренко.

«Ще десять років тому така ідея задавалася чимось фантастичним, але зараз, завдяки компанії «Велта», ми розуміємо, що це вже сьогоднішній день, це сучасні реалії», – стверджує посадовець.

За його словами, вчора в Кабміні широким колом фахівців обговорювали розвиток титанової галузі.

«Що це дасть регіону? По-перше, інвестиції. Зараз озвучується цифра у 270 мільйонів доларів капіталовкладень!
Друге, це реіндустріалізація. «Велта» готується до будівництва промислового титанового комплексу на базі закритої 25 років тому Новомиргородської шахти. Тепер у нас буде не лише видобуток, а й виробництво кінцевого продукту. Тобто, матимемо повний цикл.
Третє, це 2 тисячі нових робочих місць, це достойні зарплати, а відтак наповнення бюджетів і добробут жителів Кіровоградщини.
Четверте, це розвиток інфраструктури довкола підприємств. Міський голова Новомиргорода Ігор Забажан виграв щасливий білет))
П’яте, це сучасні технології і нуль викидів.
Шосте, продукція. Із титану вироблятимуться медичні імплантати, індивідуальний захист нашим військовим, а також складові хімічної, оборонної, автомобільної промисловостей»
, – перерахував переваги інвестиційного проєкту Андрій Назаренко.

На переконання голови Кіровоградської ОДА, «Велта» – це зразок, маркер, як може працювати інвестор.

«Земля Кіровоградщини багата на корисні копалини – це не секрет. Переконаний, після підсилення сектору з залучення інвестицій, ми зможемо розвивати наші інші родовища – насамперед, літію і графіту», – наголосив Андрій Назаренко.