Пішов з життя Почесний громадянин Кропивницького Віктор Желтобрюх

30 квітня пішов з життя фундатор машинобудування в нашому місті, Почесний громадянин Віктор Желтобрюх.

Про це на своїй сторінці у Facebook написав міський голова Кропивницького Андрій Райкович.

— На жаль, поважний вік і супутні хвороби не дали йому можливості побороти коронавірус. Це була світла, енергійна, активна людина. Справжній патріот міста і своєї справи, — пише мер.

Довідково:

Віктор Желтобрюх народився 18 серпня 1932 року на Миколаївщині. Трудову діяльність розпочав двадцятирічним юнаком на Кіровоградському заводі “Червоний Профінтерн”. Поєднуючи роботу з навчанням, Віктор Миколайович у 1962 році закінчив Кіровоградський інститут сільськогосподарського машинобудування, за фахом інженер-механік.

Набутий досвід і знання дуже знадобилися робітникові, а потім інженеру, коли він був переведений на завод тракторних гідроагрегатів, який пізніше очолив. У 70-ті роки минулого століття завод являв собою велетенський будівельний майданчик, головним виконробом якого був директор.

За участю Віктора Миколайовича підприємство отримало 72 тисячі квадратних метрів виробничих потужностей, 86 відсотків яких було обладнано спеціальними агрегатними верстатами найновіших конструкцій. П'ятнадцять тисяч сімей заводчан поліпшили житлові умови. Паралельно з виробництвом вирішувалися соціальнопобутові питання: були споруджені чотири дитсадки, база відпочинку на березі Чорного моря, виділялися кошти на будівництво міських очисних споруд, водоводу “Дніпро-Кїровоград”, реконструкцію котелень ТЕЦ. Кілька років Віктор Миколайович працював генеральним директором виробничого об'єднання “Червона зірка”.

У 1992 році він заснував та став директором товариства з обмеженою відповідальністю "Фірма “Ось”. Створене в період ринкових відносин, без необхідного обладнання, технологій, виробничих площ, ринків збуту, підприємство виросло в одне з провідних в Україні по виробництву автомобільних причепів та бджолообладнання. Продукція підприємства поставлялась у всі регіони України, а також Росію, Білорусь, Прибалтику.

Віктор Миколайович — кандидат технічних наук, автор 32 винаходів, впроваджених у виробництво. Він нагороджений орденами “Знак пошани”, Дружби народів, Трудового Червоного Прапора. Обирався депутатом Кіровоградської міської ради з 1974 по 1989 роки.

Рішенням Кіровоградської міської ради 22 липня 2004 року Віктору Миколайовичу Желтобрюху присвоєно звання “Почесний громадянин Кіровограда”.