В Устинівському районі відремонтували міст, який торік зруйнувала злива

На Кіровоградщині ввели в експлуатацію міст: 1,5 тисячі селян забезпечені сполученням з райцентром.

Про це повідомляється на сайті Кіровоградської ОДА.

На Кіровоградщині жителі трьох сіл півроку не мали сполучення з райцентром. Йдеться про жителів сіл Докучаєве, Мальчевське та Медове Устинівського району, у яких через руйнування мосту в червні 2019 року не було можливості дістатися не лише до райцентру, а й до Кропивницького. У рамках програми Президента України «Велике будівництво» гідроспоруду відновили.

Про це повідомив голова ОДА Андрій Балонь сьогодні, 24 квітня, під час відкриття мосту.

«Гідроспоруда була зруйнована влітку минулого року внаслідок сильних дощів. У зв’язку з цим майже 1,5 тисячі селян із Устинівського району не мали можливості добратися до районного центру. Щоб вирішити проблему, були вжиті кроки для термінового будівництва мосту. Будівельні роботи кошторисною вартістю близько 9 млн грн тривали до цього часу. Наразі інфраструктуру відновлено», – зазначив Андрій Балонь.

Як прокоментував керівник ДП «Агентство місцевих національних доріг» Анатолій Зорькін, складнощі з відновленням гідроспоруди полягали в відсутності проєктної організації на Кіровоградщині, яка мала б сертифікованого проєктанта-містобудівельника. Тож до цієї роботи були залучені фахівці з Києва.

«Ремонт споруди був розпочатий в жовтні й завершений в грудні 2019 року. На початку 2020 року підрядники завершили оздоблювальні роботи – встановили бар’єрні перегородження, влаштували асфальтобетонне покриття й нанесли розмітку. Наразі роботи завершені в повному обсязі. Об’єкт ввели в експлуатацію», – зазначив Анатолій Зорькін.

Директорка школи села Докучаєве Надія Ісаєва розповіла, що через відсутність мосту виникали проблеми з транспортуванням дітей на навчання.

«У червні під час сесії ЗНО учням 11 класу потрібно було добиратися і до райцентру, і до Кропивницького. У зв’язку зі зруйнованою греблею перевезення було важко здійснювати. Нам доводилось транспортувати дітей на іспити в надзвичайних умовах. Одного разу нам навіть допомагали це робити рятувальники. Із грудня минуло року ми вже могли користуватися мостом. Для нас це сполучення важливе. Дякуємо, що відремонтували саме цю дорогу, і ми маємо змогу тепер пересуватися», – прокоментувала Надія Ісаєва.

Міст розташований на автомобільній дорозі О122103-Устинівка-Мальчевське-Новий Буг в Устинівському районі. Під час виготовлення проєктно-кошторисної документації було враховано пропозицію УДСНС України у Кіровоградській області щодо облаштування поряд з нею пірсу для забору води пожежними машинами у зв’язку з відсутністю водогону в с. Мальчевське.

Попередня гідроспоруда була збудована ще в 1966 році. За період експлуатації жодного разу не ремонтувалась і була повністю зруйнована в червні 2019 року.