У Кропивницькому на період карантину запустили новий тролейбусний маршрут №8

Станом на 07 квітня 2020 року пасажирські перевезення на міських маршрутах Кропивницького забезпечує виключно КП «Електротранс».

Це відзначив начальник управління розвитку транспорту та зв’язку Віктор Житник, повідомляється на сайті Кропивницької міськради.

Посадка пасажирів до транспортних засобів здійснюється за спеціальними перепустками, зокрема – це працівники медичної сфери та критичної інфраструктури, перелік яких наведено у постанові Кабміну.

Більшість керівників підприємств, закладів та установ міста, що мають забезпечувати стабільну життєдіяльність громади міста невиправдано зволікають із подання заявок на отримання спецперепусток, повідомив Віктор Житник.

Тож при посадці до транспортних засобів такі пасажири не можуть пред’явити не тільки спецперепустку, а навіть посвідчення або довідку про місце роботи для ідентифікації пасажирів на предмет їх належності до переліку працівників критичної інфраструктури.

  • Маршрутна мережа, яку покриває КП «Електротранс», не дозволяє забезпечити перевезення пасажирів, які відносяться до осіб, що забезпечують життєдіяльність міста, без залучення приватних перевізників, особливо, якщо це стосується віддалених мікрорайонів, — наголосив Віктор Житник.

У такій ситуації КП «Електротранс» вимушений розширювати географію перевезень. Для забезпечення перевезення осіб, які працюють в медичних установах та закладах міста, із 07 квітня 2020 року управлінням розвитку транспорту та зв'язку міської ради запроваджено новий тролейбусний маршрут № 8 «вул. Генерала Жадова – Обласний онкологічний диспансер» з використанням енергоефективних тролейбусів з автономним ходом.

Маршрут розробили з урахуванням необхідності перевезень пасажирів до медзакладів, які розташовані на вулицях Генерала Жадова та Космонавта Попова, Обласної лікарні, Дитячої обласної лікарні, Облонкодиспансеру.

  • У зв’язку з цим, та з метою перевезень пасажирів, які забезпечують життєдіяльність міста, пропонуємо внести на розгляд позачергової комісії техногенно — екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій міської ради Кропивницького питання щодо роботи приватних перевізників на міських автобусних маршрутах, з якими управлінням розвитку транспорту та зв'язку Міської ради міста Кропивницького укладені договори на регулярні пасажирські перевезення на міських автобусних маршрутах у режимі «маршрутне таксі», — підкреслив Віктор Житник. – Крім того, необхідно пришвидшити видачу перепусток критичної інфраструктури працівникам закладів та установ міста незалежно від форми власності, а для цього розмістити на офіційному веб-сайті міської ради Кропивницького звернення до керівників підприємств, які забезпечують життєдіяльність міста, щодо необхідності у термін до 10 квітня 2020 року отримати спец перепустки.