У Кропивницькому презентували новий е-сервіс «Громадський бюджет»

У міській раді Кропивницького презентували е-сервіс “Громадський проєкт”, розроблений для організації усіх етапів конкурсу “Громадський бюджет-2021”.

Про це повідомляється на сайті Кропивницької міськради.

Кропивницький вперше долучився до європейської практики Громадського бюджету 10 березня 2017 року. Відтоді відбулися 4 конкурси на найкращі громадські ініціативи. Протягом трьох років профільні виконавчі органами міської ради реалізували 70 проєктів-переможців у різних частинах міста за різноманітними напрямами: облаштування місць відпочинку, спортивних та дитячих майданчиків, організація і проведення культурних та спортивних заходів.

Зараз у міській раді Кропивницького вже розпочали підготовку до проведення п’ятого конкурсу, прийом проєктів в рамках якого розпочнеться з 01 квітня поточного року.

Заступник міського голови Андрій Паливода зауважив, що необхідність у переході на інший електронний сервіс виникла через низку проблем пов'язаних із організацією голосування в електронній системі. Так, у минулі роки конкурс громадського бюджетування відбувався на веб-платформі «Єдина платформа місцевої електронної демократії», яка містить декілька інструментів електронної демократії: сервіси, електронні петиції, відкрите місто, електронні консультації з громадськістю та громадський бюджет.

Вивчивши досвід інших міст, на засіданні Координаційної ради з питань громадського бюджету 10 жовтня 2019 року ухвалили рішення про перехід на е-сервіс «Громадський проєкт», який спеціалізується лише на забезпеченні всіх етапів конкурсів громадського бюджету.

  • Нова електронна платформа має більше можливостей, сервіс більше адаптований під потреби авторів проєктів, — зауважив Андрій Паливода. — Хто не вперше бере участь у конкурсі, знають, що виникали проблеми під час голосування – голоси іноді зараховувалися за інші проєкти. Все тому, що система була незручною, важко було знайти потрібний проєкт або інформацію про нього.

Докладно про електронну web-систему, що дозволяє реалізувати весь цикл заходів бюджету участі, розповіла Голова департаменту розробки системи SocialBoost- Катерина Борисенко. По завершенню презентації для модераторів, які будуть працювати з системою, провели навчання по роботі з електронним сервісом “Громадський проєкт”.