У Кропивницькому посилюють карантинні заходи

Головне управління житлово-комунального господарства міської ради отримало завдання підготуватися до дезинфекції зупинок громадського транспорту та тротуарів.

Про це повідомляється на сайті Кропивницької міськради.

Комунальні служби міста мають вивчити можливість силами управляючих компаній розпочати дезінфекцію вхідних дверей і тамбурної зони під'їздів багатоповерхівок.

На в'їздах у місто планується запровадити спеціальний санітарний контроль всього транспорту, що в’їжджає до Кропивницького, а також термометричний контроль водіїв і пасажирів.

Управління розвитку транспорту та зв’язку має підготувати проєкт рішення зі скасування на період карантину пільгових перевезень та запропонувати дієвий механізм пріоритетного перевезення медичних працівників, правоохоронців, рятувальників, соціальні служби і працівників підприємств, що належать до категорії об’єктів критичної інфраструктури забезпечення життєдіяльності міста. При цьому необхідно врахувати, що тільки у сфері охорони здоров’я за межами міста проживають 130 медичних працівників. Як варіант, транспортним засобам, що мають категорію “спецперевезення”, буде надано можливість перевозити пасажирів більше встановленої норми.

Управлінню торгівлі і побутового обслуговування доручено посилити вимоги до торговельних закладів щодо дотримання дистанції між покупцями не менше 1,5 метра. Жорсткішим має стати режим прийому відвідувачів на підприємствах, в установах і закладах міста: всі відвідувачі будуть заходити лише в масках.

Безумовно суворішим стане і контроль за дотриманням санітарних норм і належним виконанням протиепідемічних заходів на усіх працюючих підприємствах міста. Спеціальна робоча група посилиться фахівцями Держпродспоживслужби, яка за результатом рейдових перевірок передаватиме інформацію про порушників до органів Національної поліції.

  • Режим надзвичайної ситуації – це не надзвичайний стан у країні, — акцентував увагу Олександр Мосін. — Він не обмежує конституційні права громадян, а лише має консолідувати наші зусилля для подолання загрози. Сьогодні ситуація в місті є контрольованою і порівняно спокійною. Але, щоб якомога ефективніше запобігти розповсюдженню хвороби, міська влада Кропивницького вимагає неухильного дотримання основних вимог і правил режиму в умовах суворого карантину. Переконаний, це допоможе нам вистояти і побороти загрозу поширення інфекції.