У Кропивницькій центральній міській лікарні почали монтаж апаратів вентиляції легень

У Центральну міську лікарню Кропивницького надійшли апарати інтенсивної вентиляції легень.

Сьогодні, 24 березня, їх почали встановлювати в закладі, визначеному базовим у протидії небезпечній хворобі на території обласного центру, повідомляється на сайті Кропивницької міськради.

За інформацією начальниці управління охорони здоров’я міської ради Оксани Макарук, кожен апарат постачається у комплекті з кисневим концентратором. Вартість всього обладнання — майже 1,2 мільйона гривень: їх виділили з міського бюджету.

  • У Кропивницькому на сьогодні не зареєстровано випадків коронавірусу, але ми розуміємо, що від нашої готовності працювати в умовах спалаху хвороби залежать життя кропивничан. Це – принципова позиція міського голови Андрія Райковича, тому навчання персоналу і підготовка медичного обладнання відбуваються активно, — наголосила Оксана Макарук. — Готуємо як медиків, так і матеріально — технічну базу. До сьогоднішнього дня лікарня мала три апарати штучної вентиляції легень, і цього медикам вистачало для роботи. Але, враховуючи, як швидко COVID 19 розповсюджується країнами світу, ми вирішили підсилити можливості лікарні, і в терміновому порядку закупили три додаткових апарати штучної вентиляції легень. Ці апарати — корейського виробника. Вони підходять для лікування як дітей, так і дорослих і, у разі потреби, вже можуть використовуватися для надання допомоги пацієнтам лікарні.

Продовжують надходити до Центральної міської лікарні і засоби індивідуального захисту. Як повідомила Оксана Макарук, для медичних працівників, які працюватимуть із хворими на коронавірусну інфекцію, замовили понад 100 комплектів одноразового одягу та 70 — багаторазового використання.