Під час карантину освітні заклади Кропивницького прибиратимуть та дезінфектуватимуть

Радник міського голови з санітарно-епідеміологічних питань Іван Касьяненко рекомендував на час карантинну провести генеральне прибирання та дезінфекцію приміщень в усіх освітніх закладах міста.

Про це повідомляється на сайті Кропивницької міськради.

  • Особливу увагу необхідно приділити їдальням, підвальним приміщенням, туалетним кімнатам, — наголосив Іван Касьяненко.

Крім того, він повідомив, що діти страждають від короновірусної інфекції значно менше ніж дорослі. А частота випадків у віковій групі від 0 до 19 років дуже низька.

  • Епідеміологічна ситуація у місті по коронавірусу спокійна. По захворюванню на ГРВІ епідеміологічний поріг не перевищений, — відзначив Іван Касьяненко. — COVID-19 і віруси грипу мають подібну клінічну картину захворювання. Тобто вони обидва викликають респіраторне захворювання, яке має широкий спектр захворювань від безсимптомного або легкого до важкого захворювання і смерті.

Обидва віруси передаються при контакті, краплях і фомітах. В результаті ті ж заходи громадської охорони здоров'я, як гігієна рук і дотримання дихального етикету, кашель в лікоть або в одноразову серветку, є важливими діями, які все можуть попередити інфекцію.

  • Швидкість передачі є важливою відмінністю між двома вірусами. Грип має більш короткий середній інкубаційний період, час від зараження до появи симптомів, і більш короткий послідовний інтервал, час між послідовними випадками, ніж у вірусу COVID-19. Послідовний інтервал для вірусу COVID-19 оцінюється в 5-6 днів, в той час як для вірусу грипу послідовний інтервал становить 3 дні. Це означає, що грип може поширюватися швидше, ніж COVID19, — повідомив радник міського голови.