Екс-поліцейський з Кіровоградщини намагався викрасти колишнього суддю Вищого господарського суду

Співробітники Служби безпеки України попередили викрадення з метою отримання викупу судді у відставці Вищого господарського суду.

Про це повідомила речниця обласного управління СБУ Марина Яковенко.

За даними слідства, організатором злочину є колишній начальник Олександрійського ДАІ УМВС України в Кіровоградській області.

Виконавця для втілення злочинного задуму він підшукав у середовищі кримінальних кіл Кіровоградщини. За задумом зловмисника, його спільник мав викрасти суддю із місця приживання у столиці та насильно утримувати в одному із київських гаражів.

Організатор через шантаж та залякування планував змусити дружину потерпілого — секретаря Верховного суду України заплатити 300 тисяч доларів викупу. Гроші жінка мала передати через спільника. Правоохоронці здійснили у Києві імітацію зникнення викрадення «жертви».

Аби замести сліди та уникнути викриття організатор для ведення переговорів придбав окремі засоби зв’язку та здійснював дзвінки із Кременчука Полтавської області. Затримали замовника викрадення на одній із автозаправок на Кіровоградщині після отримання обумовленого викупу.