У Кропивницькому перевірили готовність лікарень до госпіталізації інфікованих коронавірусом

У Кропивницькому на базі інфекційного відділення Центpaльної міської лікapні відбулося практичне тренувальне заняття медичних працівників із госпітaлізaції пaцієнтa, хвоpого нa коpонaвіpус.

Про це йдеться на сайті міськради.

За словами заступника головного лікаря з медичної частини Оксани Кабанчук, лікарі відпрацьовують легенду — прибуття пацієнта з міста Ухань, Китайської Народної Республіки. Машина спеціальної швидкої допомоги доставляє хворого безпосередньо до боксів інфекційного відділення. Таких боксів для перебування інфікованих коронавірусом у лікарні облаштовано чотири зі спеціально підготовленим медичним персоналом.

— Вже безпосередньо у боксі лікарі перевіряють пульс, тиск, насиченість киснем і приступають до надання невідкладної медичної допомоги, — розповіла заступниця головного лікаря. — У боксі є все необхідне медичне обладнання: кислородний концентрат, аптечка для надання невідкладної медичної допомоги, матеріали для забору мазків, проведення тестів на грип. У пацієнта забираються аналізи на вірусологічне дослідження і передаються до лабораторного центру.

Перевірка підтвердила, що в усіх закладах охорони здоров’я Кропивницького є медичні маски, халати та окуляри. Але ще триває процедура закупівлі костюмів біохімічного захисту та респіраторів ІІ-ІІІ ступенів захисту. Оскільки тест-систем в Україні ще немає, лікарі, перш за все, проводять діагностику: збір анамнезу — де перебував пацієнт напередодні. При цьому враховується інкубаційний період захворювання, який триває в середньому 10 днів, наявність лихоманки та інших проявів коронавірусної інфекції.