Інтерактивну етнолаболраторію хочуть створити в обласному центрі

В обласному центрі планують створити сучасну інтерактивну етнолабораторію.

Про це повідомляється на сайті Кіровоградської ОДА.

ЇЇ створення ініціювали волонтери проєкту «Баба Єлька», щоб привернути увагу жителів області до народної творчості та звичаїв, підняти пласт історії українського села.

Музей буде розміщено у приміщенні обласного Центру народної творчості, кімнати для якого вже відремонтували. Унікальні предмети старовинного національного побуту, що стануть основою експозицій, учасники проєкту привезли з експедицій до віддалених сіл Кіровоградщини. Сьогодні вже зібрано понад 400 експонатів, серед яких приладдя, інструмент, посуд, одяг, килими, рушники, а також ікони та старі фотографії.

Ініціатори проєкту хочуть створити сучасні експозиції речей старовини із застосуванням інтерактивних технологій. Такі експонати відвідувачам можна буде не лише оглядати візуально, а й брати до рук, вивчати, застосовувати на практиці під час майстер-класів.

У планах дослідників проєкту «Баба Єлька» також створення етномайданчика в дворі музею, де буде споруджено піч, кабицю, встановлено лавки, збудовано майданчик для народних танців та сцену для демонстрацій. Відвідувачів етнолабораторії, зокрема дітей та молодь, планують зацікавлювати народними ремеслами – вони матимуть змогу ткати, вишивати, куховарити тощо. Волонтери також планують записати диски з автентичними піснями, які будуть музичним супроводом.

Для відкриття етнолабораторії необхідно виділити додатковий фінансовий ресурс з обласного бюджету та з інших джерел. Поспілкувавшись з волонтерами, Тетяна Волинець відзначила, що ідея дуже цікава і її необхідно реалізовувати.