У Кропивницькому відбудуться ХІІІ Куценківські читання

Літературно-краєзнавчі читання, присвячені пам’яті знаного в Україні вченого-літературознавця, краєзнавця, доктора філологічних наук, професора Леоніда Васильовича Куценка проводяться у Кропивницькому щорічно в день його народження – 15 лютого.

Про це повідомляється на сайті Кропивницької міськради.

Ініціатори проведення читань виступають Літературно-меморіальний музей І.К.Карпенка-Карого, обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського та обласна організація Національної спілки краєзнавців України.

Цьогоріч у Кропивницькому відбудуться ХІІІ обласні літературно-краєзнавчі Куценківські читання «ОСЯЯНІ ТАЛАНТАМИ», присвячені 180-річчю від дня народження М.Л. Кропивницького та 175-річчю від дня народження І.К. Тобілевича (Карпенка-Карого)

Літературно-меморіальноий музей І.К. Карпенка-Карого запрошує кропивничан та гостей міста на відкриття читань, яке відбудеться 15 лютого о 10.00 за адресою: Кропивницький, вул. Тобілевича, 16.

До участі у читаннях запрошуються наукові, науково-педагогічні та педагогічні працівники вищих і загальноосвітніх навчальних закладів, аспіранти й магістранти, науковці та співробітники державних, комунальних музейних, архівних, бібліотечних установ, громадських музеїв, краєзнавці-аматори, літератори, журналісти, студентська та учнівська молодь.

Орієнтовно тематикою доповідей та повідомлень визначені:

І. ЛИЦАРІ МЕЛЬПОМЕНИ

М. Кропивницький та І. Тобілевич (Карпенко-Карий): Постаті митців у традиційних та сучасних візіях;

штрихи до біографії корифеїв;

невідоме про родовід митців;

літературно-мистецька палітра обдарувань талановитих особистостей;

сценічне життя драматичних творів;

образи корифеїв в образотворчому мистецтві та літературі;

Постаті «ближнього кола»: родина, друзі, сподвижники;

увічнення пам’яті.

ІІ. ІЗ ДУХОВНОЇ СКАРБНИЦІ РІДНОГО КРАЮ

Постаті в історико-культурних процесах та культурно-мистецькому житті на теренах сучасної області (минуле – сучасність – творчі перспективи);

маловідомі сторінки життя і діяльності видатних краян (вчені, військові, педагоги, письменники, діячі культури і мистецтва, краєзнавці, державні й громадські діячі);

результати наукової, пошуково-дослідницької, видавничої тощо діяльності навчальних закладів, музеїв, бібліотек, архівів у галузі історичного, літературного та мистецького краєзнавства;

літературне та мистецьке краєзнавство області: постаті; шляхи розвитку та перспективи;

проблеми дослідження та збереження історико-культурної спадщини краю.

Реєстрація учасників триватиме 15 лютого 2020 року із 9.00 до 10.00

Для участі у читаннях необхідно до 01 лютого 2020 року надіслати заявку, а до 10 лютого — текст статті (есею), за матеріалами яких буде виголошено доповідь чи повідомлення на електронну адресу karymuzeum@ukr.net

Тексти статей (есеїв), які є самостійними оригінальними дослідженнями, містять наукову новизну чи навчально-методичні знахідки, оформлені належним чином, будуть оприлюднені у виданні, що продовжується «Між Бугом і Дніпром. Науково-краєзнавчий вісник Центральної України»