Шість теплопостачальників області зменшили вартість централізованого опалення

Завдяки зменшенню тарифів на опалення, сума перерахунку для населення та бюджетних установ Кіровоградщини склала понад 8,5 мільйона гривень.

Про це поввідомляється на сайті Кіровоградської ОДА.

Про це повідомила на засіданні обласного штабу з контролю за станом проходження опалювального періоду 2019/2020 року, яке провів перший заступник голови облдержадміністрації Ігор Кузьмін, директор департаменту житлово-комунального господарства Ольга Довжук.

Вона нагадала, що відповідно до постанови Уряду України № 1082 від 24 грудня 2019 року, у зв’язку зі зменшенням вартості природного газу з 6235,51 гривні до 4276,69 гривні за один кубічний метр (без ПДВ), теплопостачальним організаціям рекомендували переглянути у бік зменшення вартість послуги з централізованого опалення для споживачів.

Відповідне рішення ухвалили шість теплогенеруючих підприємств області.

Зокрема КП «Теплоенергетик» (Кропивницький), СП ТОВ «Світловодськпобут», КП «Власівські мережі» зменшили тариф на опалення для населення, КП «Долинський Міськкомунгосп» – для населення та бюджетних установ, КП «Енерговодоканал» (смт Смоліне Маловисківського району) та КП «Сількомунгосп» (с. Суботці Знам’янського району) – для бюджетних установ (ці два підприємства послуги населенню не надають).

Крім зниження тарифу, на зменшення вартості послуг з централізованого опалення у грудні вплинуло і застосування теплопостачальними підприємствами температурного коефіцієнта менше за одиницю – у зв’язку з вищою температурою зовнішнього повітря, ніж враховувалось у тарифах.

Це дало можливість споживачам зменшити плату за опалення.

Найсуттєвіші суми економії – в місті Кропивницькому. Завдяки проведеним КП «Теплоенергетик» перерахункам, суму сплати за стандартну однокімнатну квартиру зменшилась на майже 584 гривні, за двокімнатну квартиру – на 835 гривень, трикімнатну квартиру – на майже 1087 гривень.

В інших населених пунктах суми економії менші, але заощаджені кошти не будуть зайвими для кожної родини.

Єдине теплопостачальне підприємство, яке не відкорегувало тарифи на опалення у бік зменшення – КП «Теплокомуненерго» (Олександрія). Свою позицію з цього питання міська влада виклала в офіційному листі.