На місці останнього бою отамана Чорного Ворона хочуть створити меморіальний комплекс

Відбулося засідання робочої групи зі створення меморіального комплексу на місці останнього бою отамана Холодного Яру Чорного Ворона (біля села Розумівка Олександрівського району).

Про це повідомляється на сайті Кіровоградської ОДА.

Учасники засідання представили та обговорили ідеї щодо концепції центрального монументу та елементів, які можуть бути використані в загальній композиції меморіального комплексу. Зазначені ідеї розроблені архітекторами, дизайнерами та студентами факультету мистецтв Центральноукраїнського державного педуніверситету ім. В.Винниченка і Кропивницького будівельного коледжу.

Заступник голови ОДА Тетяна Волинець підкреслила, що майбутній меморіальний комплекс матиме не лише важливе історичне значення, а «повинен стати туристичним об’єктом всеукраїнського рівня», де відвідувачі отримуватимуть максимум вражень та інформації. Посадовець наголосила, що комплекс має бути вписаний у загальний ландшафт та витриманий у єдиному стилі.

Під час засідання також обговорили технічні питання та бюджетну складову розробки і реалізації проєкту. Завтра заплановано провести виїзну нараду на місці спорудження меморіалу, під час якої буде окреслено більш конкретне бачення його майбутньої концепції.

Нагадаємо, що ініціатива створення меморіального комплексу на місці останнього бою отамана Холодного Яру Чорного Ворона у рамках відзначення подій 100-річчя Української революції 1917—1921 років належить голові облдержадміністрації Андрію Балоню.