На Кіровоградщині 24 сільськогосподарські дорадники отримали кваліфікаційні документи

Заступник голови облдержадміністрації Максим Калінін вручив кваліфікаційні свідоцтва сільськогосподарським дорадникам та експертам-дорадникам, які пройшли відповідне навчання.

Про це повідомляється на сайті Кіровоградської ОДА.

Вручення документів відбулося під час розширеного засідання профільної кваліфікаційної комісії.

Минулого року з обласного бюджету було виділено 50 тисяч гривень на підготовку дорадників, які надаватимуть консультативні послуги фермерським та особистим селянським господарствам щодо ведення бізнесу за європейським зразком і розвитку сільськогосподарської кооперації. Таким чином було підготовлено 24 дорадники та експерти-дорадники, які пройшли дистанційне навчання в Національному університеті біоресурсів і природокористування України.

У 2019 році на території Кіровоградщини вже діяли мобільні інформаційні центри з підтримки розвитку фермерських господарств, проводилися кущові нараді і навчання для аграріїв щодо отримання державної підтримки та з інших галузевих питань.

У найближчих планах – створення в області двох сільськогосподарських дорадчих служб, участь дорадників у роботі всеукраїнського мережевого «бізнес-інкубатора», співпраця з державним фондом підтримки фермерських господарств. Також буде здійснюватися підготовка нових сільськогосподарських дорадників на базі профільних навчальних закладів.