Кропивницький у десятці кращих міст України у сфері діджиталізації пам’яток культурної спадщини

Кропивницький увійшов до десятки міст, де проект «Діджиталізація памяток культурної спадщини» користується значним попитом серед містян.

Про це повідомляється на сайті Кропивницької міськради.

Від моменту встановлення таблиць з QR-кодами їх відсканували вже понад півтори тисячі раз.

Наприкінці серпня 2019 року у Кропивницькому, в рамках проєкту “Діджиталізація памяток культурної спадщини”, було встановлено 30 табличок з QR-кодами та NFS-мітками з інформацією про пам'ятки культурної спадщини, а також облаштовано три інформаційні стели — на площі перед міською радою, на території меморіального комплексу Фортечні вали і біля пам’ятника Кропивницькому.

Вся інформація на табличках дубльована шрифтом Брайля, щоб люди із вадами зору також могли ознайомитись з інформацією про визначні історичні та архітектурні пам’ятки обласного центру. За офіційними статистичними даними партнера проєкту – харківської компанії Moreinfo, за 4 місяці з моменту встановлення 30 таблиць з QR-кодами, містяни та гості міста відсканували їх понад 1500 разів. І це лише за 4 місяці. А лідером серед відсканованих об'єктів культурної спадщини стала Адміністративна будівля середини ХІХ століття, сьогодні це — Міська рада міста Кропивницького. Спеціалісти відділу з охорони культурної спадщини і надалі будуть проводити заходи для популяризації та промоції культурної спадщини міста Кропивницького.