У Кропивницькому представники МАГАТЕ обговорюють припинення роботи Смолінської шахти

У Кіровоградській регіональній торгово-промисловій палаті розпочав роботу триденний семінар з питань реалізації Проекту Міжнародної агенції з атомної енергії (МАГАТЕ) UKR9037.

Про це повідомляється на сайті Кіровоградської ОДА.

Тема — «Розробка стратегії зняття з експлуатації та відновлення навколишнього середовища і розширення можливостей з метою відновлення і зняття з експлуатації колишніх майданчиків видобутку і виробництва урану», у зв’язку з припиненням функціонування Смолінської шахти ДП «Східний гірничо-збагачувальний комбінат».

Участь у семінарі беруть представники МАГАТЕ Кристіан Кунц (керуючий директор компанії в Німеччині) та Ян Лудгейт (експерт з Канади). Мета їх приїзду – розробка стратегії спілкування та взаємодії з місцевими громадами.

Заступник голови обласної державної адміністрації Світлана Лобанова подякувала міжнародним фахівцям за те, що вони переймаються проблемами нашого регіону. Адже, у зв’язку із закриттям Смолінської шахти, територія матиме і економічні, і соціальні, і екологічні проблеми. Зокрема через припинення роботи підприємства Смолінська об’єднана територіальна громада втрачає 60% податкових надходжень до місцевого бюджету. Родини шахтарів залишаться без звичного заробітку (а заробітна плата в гірників була однією з найвищих в регіоні), і це викличе значну соціальну напругу. Крім того, постануть великі екологічні проблеми (рекультивація земель, підтоплення підземними водами та ін.). Вони теж дуже турбують і фахівців, і місцеве населення.

Протягом трьох днів учасники семінару обговорюватимуть комплекс заходів, які мають бути вжиті у зв’язку із припиненням роботи Смолінської шахти, знайомитимуться зі стандартами МАГАТЕ та керівними принципами моніторингу навколишнього середовища, а також з міжнародним досвідом місцевих органів влади у вирішенні питань працевлаштування та соціального захисту персоналу ліквідованих уранових шахт, залучення місцевих громад до вирішення питань рекультивації земель, вирішення інших важливих питань.