Статус учасника-добровольця АТО/ООС отримав ще один кропиваничанин

Учасники комісії заслухали підготовлену департаментом соціального захисту населення облдержадміністрації інформацію про участь Олександра Карпюка у захисті незалежності України в зоні проведення АТО/ООС у складі Першої окремої штурмової роти Добровольчого Українського Корпусу «Правий сектор», що підтверджується нотаріально завіреними свідченнями інших учасників бойових дій.

Також брозповіли про вручені йому нагороди та відзнаки, повідомляється на сайті Кіровоградської ОДА.

Зокрема наш земляк за мужність та відвагу отримав Грамоту військово-цивільної адміністрації міста Авдіївки Ясинуватського району Донецької області, має подяку від командира одного з військових формувань. Його нагороджено Почесною відзнакою Українського Козацтва, медаллю «Доброволець АТО» Всеукраїнського об’єднання «Країна», медаллю Добровольчого Українського Корпусу «Правий сектор».

Перебування Олександра Карпюка у зоні проведення АТО/ООС та його участь у захисті України в складі добровольчого формування підтверджується не лише свідченнями бойових побратимів, а й фотоматеріалами, тому учасники комісії одноголосно підтримали рішення про надання йому статусу учасника-добровольця АТО/ООС.

Світлана Лобанова привітала Олександра Карпюка з отриманням такого статусу, подякувала йому за служіння Україні, побажала міцного здоров’я. Також нагадала, що він має право на пільги, передбачені чинним законодавством для захисників України.

На засіданні комісії зазначили, що Олександр Карпюк став тринадцятим жителем Кіровоградщини, який отримав відповідний статус. На даний момент посвідчення учасника-добровольця видає обласна рада. Надалі дане питання вирішуватиметься на державному рівні. 29 жовтня Верховна Рада України підтримала у першому читанні за основу законопроект про надання офіційного статусу учасника бойових дій членам добровольчих формувань, які брали участь в антитерористичній операції, виборюючи цілісність та незалежність України. Також Верховна Рада проголосувала за скорочення терміну підготовки закону до другого читання.