Смолінська шахта запрацює на повну потужність наприкінці грудня

Голова облдержадміністрації Андрій Балонь побував з робочим візитом на Новокостянтинівській шахті, де провів нараду з актуальних питань подальшого функціонування урановидобувної галузі.

Про це йдеться на сайті ОДА.

Підприємство ДП «СхідГЗК», до складу якого входять Новокостянтинівська, Інгульська та Смолінська шахти, перебуває у складному фінансовому становищі. Діючий на сьогодні Порядок формування, розрахунку та встановлення тарифів у сферах енергетики та комунальних послуг створив передумови до збитковості ДП «СхідГЗК».

Як зауважив Андрій Балонь, вирішення питання «СхідГЗК» для області і України є вкрай важливим, адже урановидобувна галузь є стратегічною для країни.

«Ситуація, яка склалась на підприємстві, виникла не вчора і не позавчора. Ця проблематика існує кілька років. Через необгрунтований тариф на продукцію склалася ситуація, коли підприємство не може спланувати свій фінансовий результат. По факту ми бачимо, що воно стає збитковим і ця ситуація спричиняє соціальну напругу серед працівників», — констатував керівник області.
За словами генерального директора ДП «СхідГЗК» Олександра Сорокіна, наразі підприємство разом з Міністерством енергетики та захисту довкілля та НАЕК «Енергоатом» опрацьовують довгостроковий контракт.

Голова облдержадміністрації пообіцяв сприяння з боку обласної влади та доручив своєму заступнику направити до профільного Міністерства листа щодо пришвидшення підписання контракту.

«Сьогоднішня нарада дала нам можливість напрацювати дорожню карту і розуміння, що потрібно зробити найближчим часом для стабільного функціонування підприємства», — зазначив Андрій Балонь. «Найближчими днями буде завершено переговорний процес з «Енергоатом», наслідком чого має стати підписання довгострокового контракту з підприємством. Все це в комплексі дасть можливість говорити, що підприємство буде розвиватись, а отже люди будуть задоволені».