Початок опалювального сезону у Світловодську залишився під питанням

Перший заступник голови облдержадміністрації Сергій Коваленко взяв участь у засіданні депутатського корпусу Світловодської міської ради, на якому мало розглядатися питання опалювального сезону 2019/2020 року у місті.

Як повідомив перший заступник голови ОДА, на засіданні так і не було прийнято конструктивних рішень, а засідання має бути продовженим, йдеться на сайті Кіровоградської ОДА.

Сергій Коваленко звертаючись до депутатів міськради зауважив, що розв»язння проблеми початку опалювального періоду має кілька варіантів вирішення. Зокрема, Світловодська міська рада має направити Комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації, що при Міністерстві юстиції, нове звернення, так як попередні не відповідають вимогам, стосовно відміни реєстраційної дії щодо СП ТОВ «Світловодськпобут» в частині зміни складу засновників (учасників), що дало б змогу розблокувати питання опалювального сезону у місті і оперативно проводити подальші організаційні заходи. Наразі міська рада звернення необхідного змісту не надіслала, хоча посадовці міськради отримали повну консультативну допомогу від головного територіального управління юстиції У Кіровоградській області.

Ще одним із варіантів, відповідно до норм чинного законодавства, є можливість профінансувати ТОВ «Світловодськпобут» з державного, обласного, районного та міського бюджетів передоплату за послуги теплопостачання. Такий механізм дасть змогу укласти між ТОВ «Світловодськпобут» і Нафтогазом України договір про реструктуризацію боргів і вже потім отримати номінації на газ на весь опалювальний період. Зокрема, «Світловодськпобут» заборгував перед Нафтогазом 21,6 млн грн, договір про реструктуризацію має бути укладений на 14,4 млн грн, з яких 3 млн банківські гарантії підприємства.

За словами Сергія Коваленка, обласна державна адміністрація, її структурні підрозділи опрацювали з підприємствами, установами та організаціями, що фінансуються з державного, обласного та районного бюджетів, і отримують послуги теплопостачання у Світловодську, стосовно проведення передоплати «Світловодськпобуту». Наразі існує готовність вказаних підприємств, установ та організацій вчинити вищевказані дії і профінансувати 1,7 млн.

Перший заступник голови облдержадміністрації закликав депутатський корпус міста Світловодська зайняти конструктивну позицію і віднайти відповідний фінансовий ресурс (9,7 млн грн). Наголосив він і на тому, що бюджет міста має значне перевиконання. Ще однією із можливостей отримання ресурсу, зауважує він, є ефективна робота із боржниками. Зокрема, населення боргує підприємству майже 40,0 млн грн, і це вже пряма зона відповідальності ТОВ «Світловодськпобуту», який повинен був ефективніше працювати у цьому напрямку.

Сергій Коваленко наголосив, що обласна державна адміністрація стоїть виключно на позиції жителів Світловодська, які не можуть бути заручниками у цій ситуації, і нарешті отримати тепло у власних оселях, школах, дитсадках, лікарнях. Крім того, чинне законодавство чітко вказує, що організація проведення опалювального сезону – це пряма зона відповідальності органів місцевого самоврядування.