На Кіровоградщині надали більше 400 телемедичних консультацій

У межах реалізації телемедичного проекту, медичними закладами Кіровоградської області надано 444 телеконсультацій.

Про це повідомляє департамент охорони здоров»я ОДА.

Зокрема, за нозологіями проконсультовано: серцево-судинні захворювання — 353, шкірні захворювання — 35, ендокринологічні захворювання — 29, пульмонологічні захворювання — 18, алергологічні захворювання – 9.

Нагадаємо: Кіровоградщина входить до п»ятірки областей, де цього року стартував пілотний проект із впровадження телемедичних послуг.

Надання віддаленої консультації передбачає фіксацію фізіологічних показників діяльності організму пацієнта лікарем первинки і передачу цих показників за допомогою телемедичного обладнання вузькопрофільному фахівцеві за напрямом діяльності, який робить висновок і надає консультацію щодо подальшого лікування.

Телемедицину в області, почали впроваджувати з лютого 2019 року. Спочатку спеціальне обладнання було придбане за кошти місцевих бюджетів для 5 із 18 новозбудованих амбулаторій, і лікарі первинної ланки сільської медицини розпочали в тестовому режимі консультуватися з лікарями III рівня за напрямами «кардіологія», «ендокринологія», «пульмонологія», «алергологія» та «дерматологія».

Паралельно здійснювалася тендерні закупівлі телемедичних пристроїв для інших амбулаторій, і вже з 10 липня цього року телемедицина в області запрацювала системно: до консультування пацієнтів на первинці залучили фахівців ІІ рівня (з районних лікарень), а лікарі третього рівня стали вузькопрофільними експертами.