ЦНТУ отримає майже 200 тисяч гривень на науково-дослідні роботи

Центральноукраїнському національному технічному університету профінансують 198,7 тисяч гривень на проведення.

Про це йдеться у розпорядженні Кіровоградської обласної державної адміністрації від 4 листопада, повідомляється на сайті Кіровоградської ОДА.

Відповідне рішення ухвалили за результатами засідання Комісії з відбору науково-дослідних розробок та винаходів та визначення доцільності їх впровадження (від 25 жовтня 2019 року) та згідно із Порядком використання у 2017—2020 роках коштів, передбачених для реалізації заходів Програми впровадження регіональних наукових досліджень у промислове виробництво Кіровоградської області на 2017—2020 роки, затвердженого розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 21 вересня 2017 року № 465-р.

Зокрема, Центральноукраїнському національному технічному університету профінансують кошти на такі науково-дослідні роботи: удосконалення конструкції комбінованого стрічково-лопатевого змішувача кормів — 49,5 тис.грн, удосконалення S-подібних стояків лап культиваторів для суцільного обробітку — 49,5 тис.грн, розробка та впровадження технології та оснащення для відновлення співвісності та оптимальних геометричних параметрів корінних опор блоккартерів ДВЗ — 49,9 тис.грн, обґрунтування способу газифікації рослинних відходів фермерського господарства та розрахунок газогенератора для живлення синтез-газом автономної енергетичної установки — 49,8 тис.грн.

Нагадаємо, 7 серпня на базі ПрАТ "Кіровоградське автотранспортне підприємство «Агробудавтосервіс» відбулось виїзне засідання комісії з відбору науково-дослідних розробок, винаходів та визначення доцільності їх впровадження під керівництвом т.в.о. голови облдержадміністрації Світлани Лобанової. Там, було презентовано інноваційний проект – «Впровадження платовершинного алмазного хонінгування при обробці гільз циліндрів двигунів внутрішнього згорання з забезпеченням високої чистоти поверхні та регулярного мікрорельєфу». На реалізацію цієї розробки з обласного бюджету було виділено 50 тис.грн (в рамках Програми впровадження регіональних наукових досліджень у промислове виробництво Кіровоградської області на 2017—2020 роки). На засіданні було також підписано Тристоронню угоду щодо гарантій впровадження винаходу на підприємстві «Агробудавтосервіс».