На Кіровоградщині запровадять співфінансування кредитування житла для молоді

Перший заступник голови облдержадміністрації Сергій Коваленко провів нараду з питання співфінансування з місцевих бюджетів заходів обласної програми забезпечення молоді житлом на 2018—2022 роки.

Про це повідомляється на сайті Кіровоградської ОДА.

У нараді взяв участь директор обласного управління Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву Артем Погребнюк, керівники окремих структурних підрозділів ОДА та керівники територій у режимі онлайн.

Цього року з обласного бюджету на надання кредитів молодим сім’ям для придбання житла було профінансовано понад 870 тисяч гривень. Цих коштів вистачило на 2 пільгових кредити. Під час наради наголошувалося, що більшість осіб, які перебувають на квартирній черзі, є жителями обласного центру, міст обласного підпорядкування та районних центрів, тому необхідно залучати місцеві бюджети до співфінансування придбання житла. Для цього потрібно внести відповідні зміни до обласної програми забезпечення молоді житлом і розробити з фахівцями механізм її реалізації.

На нараді було заслухано представників територій, які зацікавлені у 50-відсотковому співфінансуванні придбання житла для своїх жителів на своїх територіях. Сергій Коваленко доручив усім РДА та МВК, які готові підтримати програму з місцевих бюджетів, подати до облдержадміністрації відповідні листи до 1 листопада 2019 року. На їх основі буде відпрацьовано внесення змін до обласної програми.