У Кропивницькому просять виділити гроші на роботу груп подовженого дня

У Кpoпивницькoму в системі електpoнних петицій з’явилoся звеpнення щодо виділення з міськoгo бюджету грошей нa функціoнувaння гpуп пoдoвженoгo дня у кількoсті, pівній минулopічній, відкpивши щoнaйменше oдну гpупу пoдoвженoгo дня нa двa клaси.

Автор петиції — Захарченко Євгенія.

«ГПД — це можливість для працюючих батьків, що наповнюють міський та державний бюджети своїми податками, бути спокійними за своїх дітей. Діти на групах подовженого дня перебувають у безпечному середовищі, під наглядом дорослих, спілкуються з однолітками.

Цього року міська рада виділила по 1 ставці вихователя ГПД на 5 класів, тобто, на 150 дітей. Така кількість груп є критично малою і не задовольняє потреби дітей.

Учні перших-третіх класів є надто маленькими, щоб самостійно повертатись додому і перебувати вдома без нагляду, поки батьки працюють. Тому залишення їх самих вдома є небезпечним.

Залишення одним з батьків роботи для того, щоб наглядати за дитиною через те, що не вистачає місць на ГПД, також має негативні наслідки у вигляді погіршення добробуту родини та зменшення надходжень до бюджету.

Ситуація з відсутністю фінансування дискримінує дітей: одні отримують місця на ГПД, іншим дітям їх не вистачає. Це створює конфлікти між батьками та адміністрацією шкіл.

У програші усі: міський бюджет, батьки, діти, школи.

Саме тому просимо виділити з міського бюджету кошти на функціонування груп подовженого дня у кількості, рівній минулорічній, відкривши щонайменше одну групу подовженого дня на два класи», — йдеться у петиції.