На Кіровоградщині багатоквартирні будинки пандусами та з'їздами облаштовані на 31%

137 багатоквартирних житлових будинків області облаштовано пандусами та з’їздами, що становить 31% від потреби.

Про це повідомила директор департаменту житлово-комунального господарства облдержадміністрації Ольга Довжук, йдеться на сайті Кіровоградської ОДА.

Питання обговорювали на засіданні обласного комітету забезпечення доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об'єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури, яке відбулося під керівництвом першого заступника голови ОДА Сергія Коваленка.

Стосовно забезпечення доступності споруд, директор департаменту відзначила, що більшість багатоквартирних житлових будівель на Кіровоградщині споруджено у 1970-90-х роках минулого століття без урахування відповідних вимог ДБН. Зважаючи на це, забезпечити доступність до них маломобільних осіб часто складно через неможливість перебудови окремих елементів будівель (сходів на основних підходах, ширини тамбурів, сходових клітин та ліфтів).

За даними територій, у 552 багатоквартирних будинках області проживають 667 осіб з вадами опорно-рухового апарату, 446 з яких можуть пересуватися на візках. Однак лише 137 цих будинків облаштовано пандусами та з’їздами, що становить 31% від потреби.

Рівень оснащеності житлових будівель пандусами складає в Кропивницькому – 21%, у Знам'янці – 33%, в Олександрії – 39%, у Світловодську – 37%. Серед районів найбільший рівень оснащеності пандусами будинків, де проживають люди з інвалідністю, у Голованівському – 80% та в Олександрівському – 67%. Цього року, за словами Ольги Довжук, облаштовано 3 нові пандуси в будинках міста Олександрії, завершуються роботи зі встановлення ще 2-ох пандусів у Кропивницькому.

Посадовець також повідомила, що 339 перехресть вулично-дорожньої мережі населених пунктів області обладнано пандусами та пониженими бордюрами для полегшення пересування людей з вадами опорно-рухового апарату. А з метою пристосування пішохідних переходів для людей з вадами зору, світлофорні об’єкти оснащені спеціальними звуковими пристроями на 11-ти перехрестях у місті Кропивницькому та на 2-ох перехрестях у Олександрії.

Для паркування транспортних засобів, що перевозять людей з інвалідністю, у населених пунктах Кіровоградщини відведено 178 спеціальних місць із позначенням спеціальними знаками і розміткою. Це складає 9,1 % від загальної кількості при потребі 10%.