Більше 30 тисяч родин отримали державну допомогу сім’ям з дітьми на Кіровоградщині

Загальна сума виплаченої за січень-серпень поточного року допомоги склала майже 444 мільйони гривень.

Про це повідомив на апаратній нараді в облдержадміністрації директор департаменту соціального захисту населення Олександр Догаров, йдеться на сайті Кіровоградської ОДА.

Керівник департаменту зазначив, що в Україні передбачено понад 20 видів соціальних допомог особам та сім’ям, які їх потребують. Кошти надаються з державного бюджету у вигляді субвенцій місцевим бюджетам. У 2019 році, зокрема, населенню Кіровоградщини на виплату різних видів державної допомоги передбачено 1,8 мільярда гривень, що більше, ніж у попередні роки (у 2017 році було передбачено 1,4 мільярда гривень, у 2018 році – 1,7 мільярда).

За вісім місяців жителям області виплачено різноманітної соціальної допомоги на загальну суму 946 мільйонів гривень, її отримували понад 66 тисяч сімей.

Щодо державної допомоги сім’ям з дітьми, то Олександр Догаров зазначив, що передбачено такі напрямки підтримки сімей як надання допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами, при народженні дитини та її усиновленні, при взятті дитини під опіку чи піклування, а також надання допомоги на дітей одиноким матерям та по догляду за хворою дитиною.

Найбільш вагомою у фінансовому вимірі є допомога при народженні дитини. Її розмір становить 41280 гривень, при цьому 10320 гривень виплачується одноразово, решта суми – по 860 гривень щомісяця до досягнення дитиною трирічного віку. Такий вид допомоги в області отримують 23 тисячі сімей.

Олександр Догаров нагадав, що із жовтня 2017 року документи для призначення допомоги при народженні дитини можна подати в електронній формі. У 2018 році таким чином було подано 218 заяв. У 2019 році за отриманням цієї допомоги через сайт Міністерства соціальної політики звернулись 303 сім’ї області. Всі заяви опрацьовані вчасно, одноразова частина допомоги перерахована на рахунки одержувачів.

Окрім того, у нинішньому році, в рамках реалізації проекту міжнародної технічної допомоги «Забезпечення соціального захисту та відповідального батьківства в Україні», продовжено роботу з видачі одноразової натуральної допомоги при народженні дитини «Пакунок малюка». Він видається у день виписки мами з пологового відділення.

У 2018 році всі 2168 дітей, які народилися в Кіровоградській області з вересня по грудень, отримали «Пакунок малюка». У поточному році ним стовідсотково забезпечені 4072 немовлят, які з’явилися на світ у січні-серпні.

Цю роботу органи соціального захисту населення області проводять у тісній співпраці з органами охорони здоров’я, тому Олександр Догаров подякував колегам за плідну співпрацю.