200 медиків Кіровоградщини вакцинувались від кору

Протягом трьох днів 200 співробітників Кіровоградського обласного лабораторного центру та його структурних підрозділів на усіх адміністративних територіях області зробили щеплення вакциною КПК, яка одним введенням захищає від трьох інфекцій (кору, краснухи та епідемічного паротиту).

Про це повідомляє Надія Оперчук, програмний фахівець Регіонального центру громадського здоров'я.

Наслідувати прикладу медпрацівників можуть усі охочі аби захистити себе та своїх рідних від небезпек, пов’язаних із захворюванням на кір. Статистика свідчить, що у 2015 році в області не було жодного випадку захворювання на кір, а з початку 2019 — захворіли 445 людей, серед них 157 дітей та одна вагітна.

Через ускладнення епідемічної ситуації, МОЗ України внесло зміни у програму профілактичних щеплень. Тепер безоплатно зробити щеплення може будь-який дорослий без вікових обмежень. Для того, всі медичні заклади області забезпечені достатнє кількістю вакцин: в наявності 16 тисяч доз вакцини КПК. Протипоказаннями проти щеплень є вагітність, непереносимість компонентів вакцини, тяжка алергічна реакція на попередню вакцинацію, важкі імунодефіцитні стани.

«Якщо ви не пам’ятаєте, чи робили ви щеплення, чи захищені ви від кору, попередньо можна зробити лабораторне дослідження на наявність антитіл IgGдо вірусу кору в крові. Такі послуги надає вірусологічна лабораторія обласного лабораторний центр МОЗ України. При потребі вакцинації пройти можна у будь — якому комунальному закладі, де підписана декларація з лікарем», — говорить Надія Оперчук, програмний координатор КНП "Регіональний центр громадського здоров'я Кіровоградської облради», — «важливо не стояти осторонь і не робити вигляд, що Вас це не стосується.

Кілька фактів про кір:
 — одне з найбільш заразних захворювань, яке без проявів симптомів може проходити від 6- до 21 дня.
 — з 1000 людей, які заразилися кором, 1 помирає, 1 захворіває на енцефаліт, а 50 отримують тяжкі ускладнення, від яких страждають усе життя.
 — при загальнонаціональному рівні охоплення вакцинацією не нижчому за 98%, хвороба не буде поширюватися. Охоплення вакцинацією формує так званий колективний імунітет.
 — у 42 з 53 країн Європи завдяки обов’язкові вакцинації вдалося зупинити поширення кору. Проблемними залишаються ті країни, де рівень охоплення щепленнями недостатній, серед цих країн й Україна.