З поля вивезли курячий послід через який смерділо у Кропивницькому

Сьогодні вранці, 02 серпня, у Кропивницькому знову з’явився неприємний запах.

Про це повідомляється на сайті ГУ Держпродспоживслужби в області.

У зв’язку з цим та з метою встановлення джерела смороду фахівці ГУ Держпродспоживслужби повторно обстежили територію поля біля села Вільне Кропивницького району.

Як відомо, раніше один з фермерів вніс на поле в якості добрива неперероблений курячий послід, який придбав на одному з підприємств. Ці відходи реалізовувалися з порушенням вимог чинного законодавства, тож керівника підприємства, яке реалізовувало неперероблені продукти тваринного походження, було притягнуто до адміністративної відповідальності. Рішенням державної надзвичайної протиепізоотичної комісії господарствам різної форми власності, які займаються утриманням тварин, заборонили вивозити неперероблені продукти тваринного походження на сільськогосподарські угіддя Кропивницького району. Курячий послід на полі біля села Вільне пересипали соломою.

Під час обстеження 02 серпня фахівці Держпродспоживслужби області встановили, що фермер 01 серпня о 21:00 почав прибирати з поля продукти тваринного походження та готувати місце під оранку. Курячий послід повернули постачальнику на гноєсховище підприємства для компостування.

Тож причиною повторної появи неприємного запаху стало завантаження продуктів тваринного походження в автотранспорт та проведення робіт на землі (передискування поля), де протягом певного часу знаходилися ці відходи.