У Кропивницькому говорили про засади муніципального співробітництва

В Центрі розвитку місцевого самоврядування відбувся семінар щодо засад муніципального співробітництва.

Про це повідомляється на сайті Кіровоградської ОДА.

У роботі семінару взяли участь директор Кіровоградського ЦРМС Олег Яременко, тренери з питань децентралізації та муніципальних послуг Валентина Шеремет і Оксана Нечепорук, представники органів місцевого самоврядування.

«Переваги такого співробітництва полягають у тому, що громади мають змогу об’єднувати свої зусилля та ресурси задля вирішення існуючих проблем економічно-соціального розвитку.

Головна мета міжмуніципального співробітництва є підвищення якості життя мешканців громади» — наголосила Валентина Шеремет.

У ході семінару обговорювались форми співробітництва та алгоритм впровадження, а також вітчизняний та зарубіжний досвід використання ММС. «Співробітництво територіальних громад на основі договору міжмуніципального співробітництва вже сьогодні є дієвим інструментом також і для покращення якості надання адміністративних послуг. ММС розглядається як раціональна та ефективна альтернатива створенню органом місцевого самоврядування власного центру надання адміністративних послуг, віддалених робочих місць адміністраторів ЦНАП, або механізм, що дозволяє залучити до громади нові адміністративні послуги» — зазначила Оксана Нечепорук.

По завершенні семінару, громади, які ще вагались щодо укладання договорів про міжмуніципальне співробітництво, висловили свою готовність до співпраці.