У Кропивницькому до Міжнародного дня шульги презентували виставку картин (ФОТО)

В обласному художньому музеї розгорнуто експозицію «Обдаровані лівицею» до Міжнародного дня шульги.

Про це Новинам Кіровоградщини повідомили організатори заходу.

Вперше День шульги почали відзначати 13 серпня 1992 року, за ініціативою британського Клубу шульгів. Зараз свято набуває розмаху.

Кіровоградський обласний художній музей уже не вперше ділиться історією про художників, що створювали свої шедеври за допомогою лівої руки. Цього разу експозиція творів із фондового зібрання музею «Обдаровані лівицею» розповідає про митців Любов Кир’янов та Володимира Волохова.

Любов Кир’янова у своєму живописі надає перевагу портретам виконаним в реалістичному стилі з притаманними класичними рисами — підкресленою графічністю, виразністю, правдивістю та художньою переконливістю зображення. Також пише натюрморти, пейзажі й тематичні картини. Останнім часом значну увагу приділяє творам сакрального спрямування.

В експозиції «Обдаровані лівицею» представлено кілька робіт художниці. Картина «Вулиця Гоголя. Вечір після дощу» (2002) та композиція «Політ з янголом-охоронцем» (2004).

Ще один митець-шульга Володимир Волохов, він працював помічником декоратора у театрі імені М.Л. Кропивницького, художником обласного краєзнавчого музею, очолював художню раду обласних художньо-виробничих майстерень Художнього фонду. Останнім часом виконує замовлення місцевих храмів і приватних осіб.

Володимир Волохов представлений в експозиції пейзажем «Вхід до парку» (2005) та «Пам’яті Врубеля» (1982).