На підприємства Кіровоградщини наклали понад 17 млн гривень штрафних санкцій

На апаратній нараді в облдержадміністрації, що відбулася під керівництвом т. в. о. голови ОДА Світлани Лобанової, розглянулипитання роботи Управління Держпраці в області у першому півріччі цього року за напрямом законодавства про працю та зайнятість населення.

Інформувала з цього питання заступник начальника управління Держпраці в області Оксана Харченко, йдеться на сайті Кіровоградської ОДА.

За її словами, протягом 6 місяців 2019 року проведено 462 інспекційних відвідування з питань законодавства про працю та 40 перевірок робочих відділень Фондів та перевірок з питань працевлаштування інвалідів. За результатами інспекційних відвідувань вручено 358 приписів, до адміністративної відповідальності згідно ч.І,2,3,7 ст.41 та ч.І ст.188-1 Кодексу про адміністративні правопорушення притягнуто 96 посадових осіб підприємств — порушників. За невиконання законних вимог інспекторів праці згідно ст.188-6 Кодексу про адміністративне правопорушення до адміністративної відповідальності притягнуто 19 посадових осіб підприємств.

Оксана Харченко зазначила, що матеріали 40 інспекційних відвідувань передано до правоохоронних органів з ознаками кримінального злочину, передбаченого статтями 172,173,175 Кримінального кодексу України. Протягом 6 місяців поточного року винесено 119 постанов про накладення штрафних санкцій відповідно до ст.265 Кодексу законів про працю на загальну суму 17 мільйонів 382 тисяч 591 гривня.

На особистому прийомі державними інспекторами прийнято майже 900 громадян. З метою профілактики правопорушень проведено 2086 заходів, пов'язаних із застосуванням, роз'ясненням та пропагандою трудового законодавства, у тому числі в ЗМІ — 300

опубліковано.