На Кіровоградщині цьогоріч дві сім'ї учасників АТО/ООС отримали кредити на придбання житла

????????????????????????????????????

У нинішньому році 2 сім'ї учасників АТО/ООС отримали молодіжні кредити на придбання житла.

Про це повідомив перший заступник голови обласної державної адміністрації Сергій Коваленко під час обговорення стану виконання у І-му півріччі нинішнього року обласної програми забезпечення молоді житлом на 2018—2022 роки та перспективи будівництва житла для молоді, йдеться на сайті Кіровоградської ОДА.

У режимі відео-конференції у засіданні наради брали участь представники районних державних адміністрацій, виконавчих комітетів міських рад міст обласного значення, об»єднаних територіальних громад.

У нинішньому році фінансовий ресурс вказаної програми, за словами першого заступника голови ОДА, складає 877,4 тисяч грн. У І півріччі 2019 року було надано пільговий кредит у сумі 552,6 тисяч грн для придбання житла молодій родині учасника антитерористичної операції. У липні 2019 року Наглядовою радою розглянуто та погоджено пропозиції Кіровоградського регіонального управління Державної спеціалізованої фінансової установи “Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву” щодо надання пільгового кредиту ще одному кандидату у позичальнику – учаснику антитерористичної операції у сумі 301, 490 тисяч грн.

Сергій Коваленко наголосив, що вирішення житлових проблем молоді необхідно опікуватись не тільки на рівні області, а також на рівні районів, міст, селищ та сіл, оскільки території, як ніхто відчувають відтік молоді, відсутність фахівців в усіх сферах життєдіяльності громади.

Директор регіонального управління Державної спеціалізованої фінансової установи “Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву” Артем Погребнюкк детально поінформував про умови програм кредитування придбання або будівництва житла для молоді. Детально він зупинився на регіональному аспекті впровадження кредитування. За його словами, місцеві програми розроблені та затверджені лише у Олександрії, Петрівському та Новоукраїнському районах.

Перший заступник голови облдержадміністрації Сергій Коваленко закликав представників територій активно включитися у процес підготовки програм кредитування молодіжного будівництва. «Якщо це можливо, ми могли б застосувати принцип 50/50, де 50% — обласний бюджет, а 50% — місцевий бюджет. І за таким принципом удвічі більше ніж зараз молодих сімей отримали власне житло», — сказав він.

Про перспективи будівництва житла для молоді та розроблення місцевих цільових програм поінформував заступник міського голови міста Кропивницький з питань діяльності виконавчих органів ради Олександр Мосін та представник виконавчого комітету Олександрійської міської ради.