На Кіровоградщині 2,5 тисячі дітей отримали свідоцтва про народження в медзакладах

Із початку року в пологових будинках Кіровоградщини свідоцтва про народження немовлят видали 2500 батькам.

Про це Новинам Кіровоградщини повідомили у прес-службі ГТУЮ в області.

Ювілейний документ отримав 1 серпня хлопчик Максим із Кропивницького. Його батькам Євгену та Наталі свідоцтво про народження та довідку про місце реєстрації сина вручила в.о. начальника обласного управління юстиції Анна Калініна.

Зі свого боку заступник із питань державної реєстрації Олег Потьомкін додав, що до 1 січня 2020 року має відбутися реалізація проекту «ЄМалятко», який ініціював Мін’юст спільно з Кабміном.

«Проект «ЄМалятко» передбачає, що батьки зможуть отримати 10 послуг, пов’язаних із народженням дитини, за однією онлайн- або офлайн-заявою, та ще й одразу в пологовому будинку. Зокрема з наступного року очікується, що таким чином вони зможуть вирішувати питання щодо реєстрації народження та місця проживання, присвоєння податкового номеру, допомогу при народженні та інші послуги», – відзначив Олег Потьомкін.

Нагадаємо: сервіс із вручення перших документів немовлят у пологових будинках почав діяти на Кіровоградщині наприкінці 2015 року. За кілька років його перевагами скористались понад 14 тисяч батьків.