Кропивницькі заклади освіти готові до нового навчального року

За кількістю закладів та структурою освітня мережа Кропивницького задовольняє потреби громадян у здобутті дошкільної та загальної середньої освіти, забезпечує реалізацію в регіоні концепції безперервної ступеневої освіти.

На цьому наголосила начальник управління освіти міської ради Лариса Костенко під час прес-конференції сьогодні, 13 серпня, повідомляється на сайті Кропивницької міськради.

В обласному центрі стабільно функціонують 40 дошкільних закладів освіти різних типів і форм власності та 8 відділень при навчально-виховних об’єднаннях.

  • Із 2011 року ми запровадили електронну систему електронної реєстрації дітей до закладів дошкільної освіти, — відзначила Лариса Костенко. – І за цей час вона підтвердила свою ефективність. Сьогодні в дошкільних закладах є 338 вільних місць і відповідна інформація оприлюднена на сайті управління освіти в розділі «Новини». Влаштувати дитину в садочок можна практично у всіх мікрорайонах Кропивницького. Найбільше вільних місць – 70, у ДНЗ №48, в ДНЗ №16 – 30. № 42 – 28.

За інформацією начальника управління, у Кропивницькому успішно працює розгалужена мережа дошкільних закладів освіти та груп, в яких виховуються та проходять реабілітацію діти з особливими освітніми потребами. Функціонують два дошкільні заклади для дітей з порушенням зору та по одному з порушенням опорно-рухового апарату і для тубінфікованих дітей. Для вихованців, які мають особливі потреби при 34 закладах дошкільної освіти працюють 93 групи, в них займаються 1745 дітей.

Різними формами дошкільної освіти на 1 вересня 2019 року планується охопити 9713 дітей. Зафіксована тенденція до зменшення кількості дітей дошкільного віку: для порівняння. станом на 01 вересня 2018 було зареєстровано 9906 дітей.

  • У той же час, заклади дошкільної освіти у Кропивницькому гостро потребують вихователів, — наголосила Лариса Костенко. – Управління освіти запрошує кропивничан з педагогічної освіти для працевлаштування в дитячі садочки міста.

У Кропивницькому створюються умови для одержання безперервної освіти, забезпечується реалізація принципу наступності в роботі дошкільних і шкільних підрозділів навчально-виховних комплексів і об’єднань, сформовано мережу закладів загальної середньої освіти, яка забезпечує конституційне право кожного громадянина на доступну, безоплатну та якісну освіту.

Існуюча мережа загальної середньої освіти міста налічує 40 закладів, а станом на 30 травня 2019 року в школах обласного центру навчалося 25207 учнів у 937 класах. Очікувана чисельність школярів на 01 вересня 2019 року становить 26000 учнів у 946 класах, а до до перших класів подано 2800 заяв, та утворено 102 класи.

Належним чином забезпечене матеріально-технічне оснащення міських шкіл. Для 36 закладів загальної середньої освіти за рахунок коштів субвенції та міського бюджету заплановано придбати 3023 комплектів шкільних меблів: парти і стільці. Станом на сьогодні, завезено вже 1151 парту.

Для учнів перших класів придбано дидактичні матеріали з розрахунку 11,7 тисяч гривень на клас, завезено ноутбуки на кожен перший клас і по одному принтеру на школу.

Заклади загальної середньої освіти Кропивницького укомплектовані педагогічними кадрами на 100%. Якісний склад педагогів закладів освіти залишається на стабільно високому рівні.

Загалом, зробила висновок Лариса Костенко, всі заклади освіти міста готові до нового 2019/2020 навчального року, а міська влада повністю тримає на контролі всі питання їх фінансового, технічного та матеріального забезпечення.