Держаудитслужба перевірить відповідність тарифоутворення теплопідприємствами області

Сьогодні під час селекторної наради з регіонами щодо підготовки до опалювального сезонуВіце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко анонсував перевірки Держаудитслужбою 21 підприємства ТКЕ на відповідність тарифоутворення для населення.

Про це повідомляється на сайті Кіровоградської ОДА.

«Наше завдання перевірити ефективність тарифів, встановлених для підприємств ТКЕ на місцях органами місцевого самоврядування. В цей перелік потрапили підприємства, які мають найвищий тариф — від 1800 до 2300 грн за 1 Гкал», — відзначив Геннадій Зубко.

Нагадаємо, що 29 липня на апаратній нараді перший заступник голови облдержадміністрації Сергій Коваленко прокоментував ситуацію стосовно виконання постанови КМУ № 560 «Деякі питання захисту прав споживачів житлово-комунальних послуг», якою на період опалювального сезону 2019/2020 року встановлено граничну ціну на послуги з постачання теплової енергії для населення міст обласного значення і міста Києва у разі наявності приладів обліку у розмірі 1400 гривень за 1 Гкал тепла, за відсутності приладів обліку — 35,21 гривні за 1 квадратний метр опалювальної площі. Граничні тарифи встановлено з врахуванням податку на додану вартість. Оплата послуг населенням здійснюється за тарифами, встановленими органом місцевого самоврядування, що не перевищують граничних, встановлених постановою.

З врахуванням вимог постанови органи місцевого самоврядування повинні забезпечити здійснення перерахунку тарифів на послуги з постачання теплової енергії для населення міст Кропивницький, Олександрія, Світловодськ до 01 вересня. За його словами «відповідне рішення має бути прийняте по Кропивницькому, де зараз 1 Гкал тепла коштує 2129 грн 8 копійок, тобто здешевлення має відбутися на 729 грн 8 коп., Олександрії де 1 Гкал — 1712 грн 20 коп. здешевлення повинно бути на 312 грн 20 коп. і Світловодську, де 1 Гкал — 1763 грн 86 коп. і здешевлення має відбутися на 363 грн 86 коп. Зрозуміло, що для підприємств повинні бути виставлені відповідні компенсатори».

Під дію перевірки, анонсованої Віце-прем’єр-міністром – Міністром регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України, скоріш за все, підпадає КП «Теплоенергетик». На даний час по місту Кропивницький цілісний майновий комплекс, що перебував в оренді у ДП «Кіровоградтепло» ТОВ «ЦНТІ УНГА» повернуто у комунальну власність і передано до КП «Теплоенергетик». Вартість за 1 Гкал тепла, за відсутності приладів облікуу ТОВ «ЦНТІ УНГА» було встановлено 2129,08 грн/Гкал (з ПДВ) (для абонентів житлових будинків з будинковими та квартирними приладами обліку теплової енергії).