Цьогоріч до служби зайнятості області вже звернулися 26,5 тисячі безробітних

Із січня 2019 року у Державній службі зайнятості впроваджено в роботу інститут кар’єрного радника.

Про це повідомив заступник директора обласного центру зайнятості Богдан Стоян, йдеться на сайті Кіровоградської ОДА.

Кар’єрні радники, за словами посадовця, є невід’ємними учасниками процесу сприяння легальній зайнятості в рамках розвитку бізнес-клімату, підвищення соціального захисту громадян, а також становлення соціальної відповідальності бізнесу.

Окрім запровадження інституту кар’єрного радника, планується введення інституту консультанта роботодавця. Наразі розпочалося пілотне його впровадження в Дніпропетровській області.

Богдан Стоян також повідомив, що цього року в ЦЗ області, як і в цілому по Україні, спостерігалася тенденція до зменшення чисельності зареєстрованих безробітних. У І півріччі 2019 року послугами служби зайнятості області скористалися 26,5 тис. безробітних мешканців області, що на 9,6% менше, ніж у І півріччі 2018 року.

У січні-червні цього року, порівняно з минулим роком, збільшилася частка працевлаштованих осіб до набуття статусу безробітного з 25,8% до 30,9%. На 7 днів знизилась середня тривалість пошуку роботи та становила 118 днів. На 2 дні зменшилася середня тривалість безробіття і становила 178 днів. Також на 8,6% зменшилась чисельність довготривалих безробітних.

За інформацією посадовця, середньомісячна чисельність одержувачів допомоги по безробіттю в області становила 10,9 тисяч осіб. Середній розмір допомоги по безробіттю станом на 1 липня 2019 року склав 2949 грн.

Мінімальний розмір допомоги по безробіттю цього року складає 610 грн для осіб, які вперше шукають роботу, та тих, які тривалий час не працювали, та не менше ніж 1630 грн – для осіб, які мають за рік страховий стаж не менше 6 місяців.