Зобов’язання в рамках Угоди про асоціацію Україна виконала на 44%

У рамках Угоди про асоціацію з ЄС Україна виконала свої зобов’язання на 44% станом на кінець першого кварталу цього року. Про це у Кропивницькому заявила віце-прем'єр-міністр із питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе сьогодні, 4 липня.

– Станом на кінець першого кварталу цього року ми можемо констатувати, що виконали 44% загальних зобов’язань у рамках Угоди про асоціацію. До речі, одним із результатів виконання і нарощування темпу є експорт до країн ЄС. На кінець минулого року він складав майже 43%, – зазначила Климпуш-Цинцадзе.

На думку віце-прем’ра, зростання експорту до країн Євросоюзу обумовлене переорієнтацією бізнесу.

– Це суттєва зміна. З початку 2014 року ми мали втрату економіки на рівні 20%. Ми отримали не тільки військову агресію, а торговельну, транзитну війну з Російською Федерацією і, власне, нам зайняло певний час для того, щоби не тільки держава, а й підприємства почали орієнтуватися на інші ринки і були здатні туди вийти, – вважає Климпуш-Цинцадзе.

Вона наголосила, сьогодні головне для України не втратити набутий темп.

– Наша основна задача не втратити темп, зберегти спадкоємність зусиль, яких ми докладали протягом п’яти років. Україна і далі має рухатися до європейської родини, – підсумувала віце-прем'єр-міністр із питань європейської та євроатлантичної інтеграції України.