Жителям трьох міст області мають зробити перерахунки тарифів на тепло

Під час апаратної наради в ОДА перший заступник голови облдержадміністрації Сергій Коваленко порушив низку важливих питань у сфері житлово-комунального господарства.

Про це повідомляється на сайті Кіровоградської ОДА.

Він позитивно відзначив ситуацію із підготовкою до опалювального сезону 2019/2020 року на усіх територіях, за виключенням Світловодська і Кропивницького, де не дотримуються графіка. «На 1 серпня ми повинні мати 60% готовності до опалювального сезону», — наголосив він і закликав керівників територій взяти під особистий контроль готовність до зимового періоду.

Перший заступник голови ОДА також прокоментував ситуацію стосовно оснащення лічильниками теплової енергії житлових будинків в області, яка була оприлюднена на нараді з підготовки до опалювального сезону під головуванням Прем’єр-міністра України.

«Оснащення лічильниками теплової енергії в області складає 56,7% – це найгірший показник в Україні. Коли місто Долинська має 100%, Власівка – 100%, більше 70% Олександрія, Кропивницький — 48,5%, Світловодськ — 52,3%, це означає, що підприємство буде сплачувати 1% штрафних санкцій, відповідно до тієї суми на яку відпущено тепла тим споживачам, де немає комерційного обліку тепла», — зауважив Сергій Коваленко.

Значну увагу він приділив виконанню постанови КМУ № 560 «Деякі питання захисту прав споживачів житлово-комунальних послуг», якою на період опалювального сезону 2019/2020 року встановлено граничну ціну на послуги з постачання теплової енергії для населення міст обласного значення і міста Києва у разі наявності приладів обліку у розмірі 1400 гривень за 1 Гкал тепла, за відсутності приладів обліку — 35,21 гривні за 1 квадратний метр опалювальної площі. Граничні тарифи встановлено з врахуванням податку на додану вартість. Оплата послуг населенням здійснюється за тарифами, встановленими органом місцевого самоврядування, що не перевищують граничних, встановлених постановою.

З врахуванням вимог постанови органи місцевого самоврядування повинні забезпечити здійснення перерахунку тарифів на послуги з постачання теплової енергії для населення міст Кропивницький, Олександрія, Світловодськ до 01 вересня. За його словами «відповідне рішення має бути прийняте по Кропивницькому, де зараз 1 Гкал тепла коштує 2129 грн 8 копійок, тобто здешевлення має відбутися на 729 грн 8 коп., Олександрії де 1 Гкал — 1712 грн 20 коп. здешевлення повинно бути на 312 грн 20 коп. і Світловодську, де 1 Гкал — 1763 грн 86 коп. і здешевлення має відбутися на 363 грн 86 коп. Зрозуміло, що для підприємств повинні бути виставлені відповідні компенсатори».