З початку року на Кіровоградщині зафіксували два випадки АЧС

У 2019 року в області зареєстровано 2 випадки африканської чуми свиней.

Про це повідомив начальник Головного управління Держпродспоживслужби в області Ігор Бойчук, йдеться на сайті Кіровіоградської ОДА.

Він розповів про заходи з локалізації та ліквідації африканської чуми свиней у смт Добровеличківка. А загалом, з 2012 року таких випадків в області зареєстровано 14.

Згідно з оперативними даними в області нараховується близько 204 тисяч голів свиней, з них 68 тисяч голів у приватному секторі, 135 тисяч голів — у господарствах, тож для багатьох жителів області темою номер один протягом останніх років є африканська чума свиней.

За словами Ігора Бойчука, протягом 2018 року хвороба оминула Кіровоградщину, натомість нагадала про себе цього року. У квітні 2019 року було зареєстровано неблагополучний пункт щодо африканської чуми свиней в мисливських угіддях лісового урочища «Тараново 2», що у Гайворонському районі. Після проведення заходів з локалізації та ліквідації вогнища інфекції неблагополучний пункт було оздоровлено. В зону знищення свиней попадали тільки лісові господарства.

19-20 липня захворювання було виявлено СФГ «Центр» (смт Добровеличківка), де вирощувалося поголів»я 222 свиней. Вже 21 липня було проведене засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Добровеличківській РДА, територію свинотоварної ферми було визнано епізоотичним вогнищем неблагополучного пункту щодо африканської чуми свиней та визначено зону захисту. Було встановлено відповідний карантинний пост, виділено необхідну техніку, обладнання, дезінфекційні машини, проведено евтаназію всього свинопоголів’я. На території зон захисту та спостереження власників свиней попереджено про заборону продажу, переміщення, вигульного (вільного) утримання та безконтрольного забою тварин.