Відзавтра на території області телемедицина почне працювати системно

На території Кіровоградщини завершується початковий етап впровадження телемедицини, під час якого в 11 сільських лікарських амбулаторіях працювали комплекти обладнання.

Про це повідомляється на сайті Кіровоградської ОДА.

Протягом цього періоду здійснювалася закупівля відповідного обладнання для усіх амбулаторій і вже розпочато його постачання. Від 10 липня послуга телемедицини впроваджуватиметься на всій території області, задіявши усі три рівня охорони здоров'я.

«Відтепер консультантами лікарів первинки будуть фахівці другого рівня – терапевти, кардіологи, ендокринологи та дерматологи. А лікарі третього рівня, які виконували роль консультантів на першому етапі впровадження телемедицини, стають експертами для лікарів другого рівня і консультуватимуть їх з більш складних випадків захворювання», — зазначив перший заступник голови облдержадміністрації Сергій Коваленко.

Посадовець повідомив, що окрім 11 комплектів телемедичного обладнання, які вже працюють, завершено процедури з придбання ще 59 комплектів. Таким чином, 10 липня телемедицина запрацює в 70 амбулаторіях області. Завершуються тендери ще по 24 комплектах телемедичного обладнання, а по 40 комплектах є проблеми – необхідно переглядати тендерну документацію.

Підсумовуючи, Сергій Коваленко зазначив, що 10 липня надаватимуть телемедичні послуги у Благовіщенському, Бобринецькому, Вільшанському, Гайворонському, Добровеличківському, Долинському, Маловисківському, Новгородківському, Новоукраїнському, Олександрівському, Олександрійському та Петрівському районах і в Помічнянській ОТГ. Керівникам ще десяти територій необхідно оперативно завершити закупівлю обладнання і підключення до системи – міста Олександрія, Голованівського, Знам'янського, Кропивницького, Компаніївського, Новоархангельського, Новомиргородського, Онуфріївського, Світловодського і Устинівського районів.

Перший заступник голови облдержадміністрації також повідомив, що завершуються тендери із закупівлі 27 автомобілів для амбулаторій. По 24-ох процедури уже завершено, а ще по 3-х ще тривають.