Новокостянтинівська шахта може забезпечувати ураном близько 28% атомної енергетики країни (ФОТО)

Перший віце-прем’єр-міністр Степан Кубів в рамках робочої поїздки до Кіровоградської області відвідав Новокостянтинівську шахту у селі Олексіївка Маловисківського району, що входить до складу ДП “Східний гірничо-збагачувальний комбінат”.

Там він ознайомився з видобутком уранової руди та перспективами збільшення виробничих потужностей шахти, повідомляється на сайті Кіровоградської ОДА.

Перший віце-прем'єр-міністр – Міністр економічного розвитку і торгівлі з керівництвом ДП «СхідГЗК» спустився у шахту на горизонт-300 м, де ознайомився з ходом будівництва комплексу завантаження бадді, що дозволить збільшити виробничі потужності шахти, оглянув оснащення підземних гірничих виробок, а також обладнання навколоствольного двора.

29 травня 2019 року Міжвідомча комісія з питань державних інвестиційних проектів розглянула та ухвалила інвестиційний проект щодо розвитку виробничих потужностей Новокостянтинівської шахти.

“Це дійсно великий і надважливий проект державного значення, що відповідає завданням ухваленої у 2016 році цільової програми Уряду із розвитку атомно-промислового комплексу. Метою програми є збільшення річного виробництва уранового оксидного концентрату до 2480 тонн, що у свою чергу становить річну потребу всієї атомної енергогенерації України. Атомні електростанції становлять найбільшу частку у виробництві електроенергії нашої країни, а відтак, забезпеченість власною сировиною для виробництва атомної енергії — великий крок до енергетичної незалежності країни та її безпеки”, — прокоментував значення державного інвестиційного проекту із розвитку Новокостянтинівської шахти Перший віце-прем’єр Степан Кубів.

У адмінприміщенні шахти під керівництвом Першого віце-прем'єр-міністра Степана Кубіва відбулася нарада щодо шляхів реалізації Інвестиційного проекту «Новокостянтинівська шахта.

Розвиток виробничих потужностей». У нараді взяли участь члени делегації, тимчасово виконуюча обов'язки голови облдержадміністрації Світлана Лобанова, керівництво ДП «СхідГЗК» і Новокостянтинівської шахти.

Загальна вартість реалізації проекту «Новокостянтинівська шахта. Розвиток виробничих потужностей» становить 2,9 млрд грн. Станом на 1 січня 2019 року Новокостянтинівська шахта власним коштом профінансувала проект на майже 344 млн. Відтак, необхідна для завершення реалізації проекту сума фінансових ресурсів наразі становить близько 2,6 млрд грн: 1,38 млрд грн власним коштом підприємства і близько 1,21 млрд грн коштом держави.

Очікується, що в результаті реалізації цього інвестиційного проекту вже у 2021 році шахта зможе збільшити видобуток урану до 701 тонни на рік (у 2018 році видобуток становив 336 тон). Проект створить 200 нових робочих місць. Надходження до місцевого бюджету складуть близько 29,8 млн грн, тоді як надходження до державного бюджету сягнуть майже 8,5 млрд грн.

Під час наради т.в.о. голови Світлана Лобанова подякувала Першому віце-прем'єр-міністру за співпрацю і командну роботу Уряду і облдержадміністрації і реалізацію такого важливого для Кіровоградщини проекту. Разом із тим, вона наголосила, що пріоритетом для місцевої влади у цьому питання залишається, перш за все, соціальна складова, а також екологічна складова і особливо по тим шахтам, де проходять процеси реорганізації.