На Кіровоградщині на ремонт доріг загального користування цьогоріч виділили 1,3 млрд грн

Ці кошти витратять на проведення робіт з будівництва, реконструкції, капітального, поточного середнього, дрібного та експлуатаційного ремонтів автомобільних доріг загального користування в області.

Про це на апаратній нараді повідомив директор департаменту інфраструктури та промисловості ОДА Олександр Корнюша, йдеться на сайті Кіровоградської ОДА.

Зокрема, з державного бюджету виділено 852 млн грн на будівництво та реконструкцію, капітальний, поточний та середній ремонти доріг (137млн грн), ремонт автодороги Н- 14 Олександрівка-Кропивницький–Миколаїв (500 млн грн), а також експлуатаційне утримання та поточний дрібний ремонт (215 млн грн).

Субвенція з державного бюджету обласному бюджету на забезпечення будівництва, реконструкції, ремонту і утримання доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності складає 476 млн 138 тис. грн (обласний дорожній фонд).

Інформуючи про дороги державного значення, Олександр Корнюша повідомив, що наразі роботи ведуться за напрямками: М-22 Полтава–Олександрія в Олександрійському районі (50 млн грн, заплановано ввести в експлуатацію 3 км), Н-14 Олександрівка-Кропивницький-Миколаїв в Компаніївському та Бобринецькому районах (500 млн грн на ремонт 31,8 км), М-12 Стрий–Тернопіль-Кропивницький на території міста Знам’янка та Маловисківського району (80 млн грн, заплановано ввести в експлуатацію 5 км).

З початку року ремонт на автодорогах державного значення профінансовано та виконано на суму 275,5 млн грн.

Як зазначив директор департаменту, до переліку доріг місцевого значення, що ремонтуватимуться нинішнього року, включено 79 об’єктів, у тому числі об’єкти, пошкоджені стихією у Бобринецькому та Устинівському районах. Замовником робіт по 74 об’єктах визначено Агентство місцевих автомобільних доріг області.

З роботою та функціями Державного підприємства «Агентство місцевих автомобільних доріг» присутніх ознайомила т. в. о. заступника директора агентства Євгенія Гончаренко. Вона повідомила, що з початку нинішнього року підприємство є замовником та здійснює технічний нагляд з будівництва, реконструкції, ремонтів і утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення в області, а також доріг комунальної форми власності.

Наразі підрядними організаціями ведуться роботи з поточних середніх ремонтів в Гайворонському, Голованівському, Новоархангельському, Олександрівському, Олександрійському, Петрівському, Устинівському районах та місті Олександрія. На 4 об’єктах роботи завершено, на 9 — продовжуються. Найближчим часом відповідні роботи розпочнуть ще на 5 об’єктах.

Світлана Лобанова рекомендувала керівництву Агентства активно працювати у напрямку проведення тендерних процедур, аби вчасно освоїти відповідний фінансовий ресурс та виконати заплановані роботи.