Починаючи з 1991 року, понад 230 тисяч українців стали жертвами торгівлі людьми, як свідчить офіційна статистика представництва Міжнародної організації з міграції в Україні, значна частина з них – це молоді люди віком до 35 років. Про це у Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми розповіла в.о. начальника юстиції Кіровоградщини Анна Калініна. Серед ключових порад, які потрібно знати кожному, варто виокремити такі: «Особливо уважними потрібно бути тим, хто планує перебувати за кордоном тривалий час із метою працевлаштування. Трудова діяльність за туристичною або гостьовою візою є порушенням закону. Якщо вам пропонують оформити візу посередники, спочатку уточніть у відповідному консульстві, чи це дійсно можливо, а ще скільки така послуга буде насправді коштувати.
За її словами, плануючи поїздку за кордон для роботи, навчання або відпочинку, потрібно бути максимально уважним. Тільки так можна убезпечити себе й не потрапити в пастку.
І ще один нюанс: вам можуть обіцяти, що ви можете виїхати за кордон за туристичною чи гостьовою візою, а вже потім переоформити її на робочу. Не вірте тим, хто вас запевняє у цьому. Навпаки, вас це має насторожити. А ще пам’ятайте, що вербувальниками, як правило, є люди, які користуються довірою у жертв. Тож завжди ретельно вивчайте будь-яку пропозицію роботи, навіть якщо добре знаєте того, хто її пропонує», – резюмувала Анна Калініна.
Кропивничанам розповіли як не потрапити в рабство за кордоном
