755 тисяч тонн ранніх зернових зібрали на Кіровоградщині

За інформацією Мінагрополітики, в Україні вже зібрано 7 млн тонн ранніх зернових. Середня урожайність складає 32,5 ц/га.

На Кіровоградщині, за словами т.в.о. голови ОДА Світлани Лобанової, вже зібрали ранніх зернових з площ у 202 тис. га, повідомляється на сайті Кіровоградської ОДА.

Валовий збір склав 755 тис. тонн. Середня урожайність по області вища, ніж в державі, і становить 37,1 ц/га. Посадовець зазначила, що прогнозований збір ранніх зернових на Кіровоградщині – 1 млн 625 тис. тонн, що на 10-11% більше, ніж минулого року.

Під час відеоконференції також розглядали питання фінансування державних програм підтримки аграріїв. Т. в. о. голови облдержадміністрації звернула увагу на спеціальну державну дотацію для вирощування молодняка великої рогатої худоби. Кіровоградщина отримала понад 10 млн гривень цієї дотації, які вже цього тижня почали отримувати сільгоспвиробники області.

Світлана Лобанова також наголосила, що актуальним залишається питання підвищення заробітних плат у сфері сільського господарства. Вона зазначила, що в державі фактично вдвічі зменшено розмір виплат роботодавців до різних страхових фондів, тому вони мають можливість направити вивільнені кошти найманим працівникам. Звертаючись до керівників сільгосппідприємств, посадовець підкреслила, що завданням на сьогодні є підвищення рівня середньомісячної заробітної плати в аграрному комплексі області до 9 тисяч гривень.